НАРОДНИ ПОСЛАНИК У СКУПШТИНИ ЦРНЕ ГОРЕ МАРКО МИЛАЧИЋ ПОСЈЕТИО ОПШТИНУ БРАТУНАЦ

Данас је народни посланик у Скупштини Црне Горе и предсједник политичке партије „Права Црна Гора“ Марко Милачић посјетио начелника општине Братунац Срђана Ранкића, како би подржао његову одлучност и предузете активности на изградњи Саборног храма и централног спомен - обиљежја страдалим Србима у средњем Подрињу у XX вијеку. Уручујући своју посланичку плату Милачић је поручио да је већина народа Црне Горе разумије патње српског народа и да шаље поруку љубави и солидарности. -Већинска слободна Црна Гора је уз вас. Моја жеља је била да кроз посланичку плату, која се даје из буџета Црне Горе, на тој једној институционалној равни пошаљемо поруку љубави и солидарности. Жеља нам је да што прије дође до изградње новог храма и да се на тај начин пошаље порука о васкрсењу, изјавио је Милачић након разговора са начелником Ранкићем. Након недавног рушења православног храма у Коњевић Пољу, он је указао на потребу да се што прије изгради нови храм, који ће бити симбол љубави и помирења. -То треба да исијава кроз изградњу новог храма. Ово је примјер да кад нам је било најтеже сакупљамо снагу и љубав постајући још хомогенији, поручо је Милачић, увјерен да ће та порука велике љубави доћи до сваког мјеста гдје живи православни народ. Он је изразио посебну захвалност начелнику на добродошлици и срдачном разговору. -Захвалан сам начелнику на његовој огромној енергији, која има само један циљ - да заштити свој народ. Начелник Ранкић је истакао да много значи Милачићева, као и подршка црногорског народа, који желе да се у Братунцу изгради нови храм. -Истрајаћемо у изградњи новог, већег и љепшег Саборног храма. То неће бити само храм, јер је овом страдалничком простору потребно мјесто, које ће свједочити о истинитим дешавањима, односно страдању Срба у Првом и Другом свјетском рату, као и последњем Одбрамбено-отаџбинском рату. Управо је у Братунцу, Сребреници и комплетном средњем Подрињу пострадало највише Срба и ово мјесто заслужује да има свој музеј, библиотеку и историјски час, који ће свједочити о дешавањима на овим просторима, поручио је Ранкић. Милачић је на крају разговора предочио начелнику Ранкићу да се може очекивати да ће се пред црногорским парламентарцима ускоро наћи тзв. резолуција о Сребреници. У вези са тим он је поручио да се „Права Црна Гора“ противи давању подршке резолуцији. -На тај начин се шаље пропагандна слика што је тужно, јер се уопште не говори о хиљадама страдалих Срба из овог краја, закључио је Милачић, истичући да је јако погрешно рангирати злочине и слати искривљену слику о свему што се дешавало. Ранкић сматра да не треба исхитрено доносити никакве резолуције. -Свака таква резолуција неће допринијети помирењу, већ напротив већој свађи међу народима. Не знам чиме је мотивисана, али позивам представнике Црне Горе у парламенту да још једном размисле о томе да ли ће евентуално изгласавање резолуције довести до веће мржње или утврђивања чињеница. Још једном треба размислити, јер такве одлуке неће ништа добро донијети овом простору, закључио је Ранкић. Начелник Ранкић и црногорски посланик Марко Милачић посјетили су Спомен собу у Братунцу и одали почаст Србима који су страдали на подручју Братунца у Одбрамбено-отаџбинском рату, као и локацију на којoј ће бити изграђен нови Саборни храм и спомен обиљежје српским жртвама средњег Подриња.