НАСТАВАК ПРВЕ РЕДОВНЕ СЈЕДНИЦЕ СКУПШТИНЕ ОПШТИНЕ БРАТУНАЦ ПРЕКИНУТ

Након предложеног дневног реда и расправе која је трајала око два часа, предсједник Скупштине општине Братунац Радислав Јовановић прекинуо је данас наставак прве редовне сједнице саопштивши одборницима да ће бити обавијештени када ће бити поново настављена сједница. Он је новинарима изјавио да је током расправе више пута указивао да се морају поштовати Статут општине и Пословник о раду Скупштине општине. -Током сједнице дошло је до вријеђања и изговарања вулгарних ријечи, што је онемогућавало нормалан рад Скупштине. У складу са Чланом 118. Статута општине, а због некоректног понашања појединих одборника, прекинуо сам сједницу, а о даљем наставку рада одборници ће бити обавијештени, рекао је Јовановић.Начелник општине Срђан Ранкић истакао је да је очекивао већу одговорност одборника и да сматра да је требало обезбиједити услове да се настави редовна сједница. -У дневном реду предвиђена је веома важна тачка, односно усвајање буџета општине за ову годину. Упознао сам одборнике да је општина Братунац од 1.априла у блокади због неусвајања овог важног акта, који је потребан за функционисање ове локалне заједнице, изјавио је Ранкић након прекида сједнице оцијенивши да су проблеми у раду данашње сједнице Скупштине општине настали због недостатка комуникације међу одборницима. С обзиром да је прва редовна сједница СО-е Братунац прекинута, због немогућности усаглашавања дневног реда, и да на сједници нису донијете одлуке које су од интереса за несметано функционисање Општинске управе Братунац и свих буџетских корисника, у складу са чланом 78. Став (2) Пословника о раду Скупштине општине Братунац начелник општине Братунац Срђан Ранкић упутио је захтјев предсједнику СО-е Братунац да дана 06.04.2021. године сазове тематску сједницу Скупштине општине Братунац, ради разматрања и одлучивања о питањима од посебног интереса за општину Братунац. За тематску сједницу предложен је следећи дневни ред: Приједлог одлуке о усвајању буџета општине Братунац за 2021.год. , Приједлог одлуке о извршењу Буџета општине Братунац за 2021.год. , План рада Начелника општине Братунац за 2021.год. , План капиталних инвестиција општине Братунац за 2021.год.