ОБИЉЕЖАВАЊЕ 31 ГОДИНЕ ОД ОСНИВАЊА ЕЛИТНЕ ЈЕДИНИЦЕ ВОЈСКЕ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ-ЈУРИШНОГ ОДРЕДА ВЛАСЕНИЦА

Делагација општине Братунац, заједно са представницима општинске Борачке организације, данас је у Власеници присуствовала обиљежавању 31 године од оснивања елитне јединице Војске Републике Српске - Јуришног одреда Власеница.

У оквиру обиљежавања, прво је служена литургија у Храму Светог апостола Петра и Павла. Након тога положени су вијенци на Тргу српских бораца, а потом је одржана свечана академија на Пољопривредном факултету.

Јуришни одред Власеница, био је једна од најелитнијих јединица Војске Републике Српске која је учествовала на ратиштима широм Српске. Кроз овај одред прошло је више од 700 бораца, од чега је погинуло 17. Ратни командант јединице био је Мирослав Краљевић.

Обиљежавању је присуствовао и предсједник Владе Републике Српске Радован Вишковић.