ОБИЉЕЖЕН ДАН СЈЕЋАЊА НА ГЕНОЦИД НАД СРБИМА У ЈАСЕНОВЦУ

-У спомен комплексу Доња Градина данас је обиљежен Дан сјећања на страдале Србе у геноциду које су починиле Усташе током Другог свјетског рата на подручју логора Јасеновац.

-Поред високих званица из Српске и Србије данас је у Градини присуствовао и Начелник општине Братунац др Лазар Продановић.

-У оквиру његовања традиције сјећања на геноцид над Србима, данас је у Градину отпутовало пет аутобуса са дјецом из основних и средњих школа из Братунца.

-У логору Јасеновац, током другог свјетског рата на најсвирепији начин убијено је око 700.000 Срба, међу којима највећи број жена, дјеце и стараца.

-Злогласни комплекс логора Јасеновац био је једини објекат овог типа на тлу Европе у коме је био организован концетрациони логор за дјецу.