ОБИЉЕЖЕНE 143 ГОДИНЕ ПОСТОЈАЊА ОСНОВНЕ ШКОЛЕ „ПЕТАР КОЧИЋ“ У КРАВИЦИ

У складу са епидемиолошким мјерама данас је уз пригодну свечаност обиљежен Дан школе "Петар Кочић“ у Кравици, као и 143 године постојања школе. Овој свечаности присуствовао је и начелник општине Братунац Срђан Ранкић. -Битно је сачувати од заборава историју овог мјеста, а овакви датуми су прилика да се присјетимо чињенице да нашем граду припада школа са најдуговјечнијом историјом у pегији. Спреман сам да уложим све напоре како би наша дјеца остајала овдје, рекао је начелник Ранкић. Иако, само 106 ученика похађа ОШ "Петар Кочић“ у Кравици, ученици су запажени на разним такмичењима. -Веома ми је драго што сам ја на челу такве установе и што са својим колегама учествујем у очувању опстанка народа на овим просторима, јер је постојање и опстанак школе у Кравици гаранција за останак становништва у овом дијелу Републике Српске. Имамо мали број ученика, али одличне резултате на такмичењима из разних области и трудићемо се да и у будућности остане тако, рекао је директор школе Станко Томић. Од 1878. године, када су први ученици кренули у школу у Кравици, настава је прекидана током Другог свјетског рата и у зиму 1993. године, када су муслиманске оружане снаге из Сребренице заузеле и потпуно разориле ово велико српско насеље.