ОДРЖАН САСТАНАК СА РОДИТЕЉИМА УЧЕНИКА КОЈИ ЋЕ УГОСТИТИ ДЈЕЦУ СА КОСОВА И МЕТОХИЈЕ

У Скупштинској сали општине Братунац вечерас је одржан састанак са родитељима ученика који ће 22. јуна угостити дјецу са Косова и Метохије која долазе у посјету Републици Српској у склопу пројекта "Спојимо дјецу Косова и Метохије и Републике Српске".

На састанку којем су осим родитеља присуствовали начелник општине Братунац Лазар Продановић, начелница Одјељења за привреду и друштвене дјелатности Тијана Трнинић, директори братуначких основних школа Андрија Млађеновић и Саво Милошевић договорени су детаљи око организације пријема дјеце. Истакнуто је да ће Братунац 22. јуна организовати пријем за око 600 дјеце са Косова и Метохије, која ће након тога бити гости 15 градова и општина у Републици Српској.

Братуначки основци и њихови родитељи биће домаћини за 46-оро дјеце која ће остати у посјети Братунцу наредних 7 дана.

Начелник Продановић је изразио посебну захвалност родитељима ученика који су прихватили да буду домаћини, те истакао да ће општина Братунац пружити сву потребну подршку у реализацији овог пројекта.