ОДРЖАНА 103.СЈЕДНИЦА ОПШТИНСКОГ ШТАБА ЗА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ У БРАТУНЦУ

Директор Дома здравља Александар Васић информисао је данас Општински штаб за ванредне ситуације да је у Братунцу тренутно 36 особа позитивно на вирус корона, од којих се петоро налази на болничком лијечењу, а 46 особа налази се у изолацији. Он је оцијенио да је у овој локалној заједници погоршано стање када је у питању епидемиолошка ситуација појаснивши да се ради о тежим клиничким сликама пацијената и неблаговременом тражењу здравствене заштите у овој установи. Васић је на данашњој сједници штаба рекао да је у Дому здравља почела вакцинација у циљу заштите од вируса корона, те да је до сада вакцинисано 130, од преко 600 особа старијих од 65 година.Општински штаб је данас прихватио закључке Републичког штаба за ванредне ситуације од 6.априла. Начелник општине Срђан Ранкић рекао је да братуначки штаб неће доносити ригорозније мјере заштите од вируса корона, али је позвао локално становништво на поштовање свих мјера зсштите, које је прописао Институт за јавно здравство Републике Српске. Он је упознао чланове штаба да је у претходном периоду редовно обављана дезинфекција јавних површина, објеката јавних установа и предузећа, као и улаза у стамбене зграде у Братунцу.-Те активности биће настављене у наредном периоду. Што се тиче поштовања мјера заштите, Општинска инспекција и Комунална полиција поступаће у складу са Наредбом Општинског штаба, коју ћемо данас објавити, рекао је Ранкић на данашњој, 103.сједници Штаба за ванредне ситуације у Братунцу. Он је још једном позвао грађане Братунца да поштују мјере заштите од вируса корона, као и на сарадњу са службама које контролишу спровођење прописаних мјера.