ОДРЖАНА ДРУГА РЕДОВНА СЈЕДНИЦА СКУПШТИНЕ ОПШТИНЕ БРАТУНАЦ

У Братунцу је данас одржана друга редовна сједница Скупштине општине на којој је донесено више одлука, које се односе на уређење инфраструктуре, те усклађивање раније донесених одлука са законом. Скупштинска већина, коју чини 16 од укупно 25 одборника, потврдила је добру сарадњу са начелником општине Срђаном Ранкићем и ефикасним четворочасовним радом, усвојила 44 предложене тачке дневног реда.

Одборници су прихватили иницијативу за промјену назива Дринске улице у Улицу „9.јануар“. Сви присутни српски одборници, њих 20, подржало је Одлуку о приступању измјене и допуне Регулационог плана на локалитету Ламеле гдје је, како је образложио начелник Ранкић, предвиђена изградња Саборног Спомен-храма за српске жртве у средњем Подрињу у ХХ вијеку. На данашњој сједници донесена је и Одлука о прихватању иницијативе о братимљењу и успостављању сарадње између општина Братунац и Љубовија. Скупштина је усвојила Одлуку о именовању сталних радних скупштинских тијела, затим Одлуку о висини вриједности непокретности на подручју општине Братунац по зонама ради утврђивања пореза на непокретности у 2021.години, као и 4 одлуке које се односе на локална комунална предузећа „Рад“ и „Градска чистоћа“. На сједници је усвојена Одлука о просјечној грађевинској цијени једног метра квадратног корисног стамбеног и пословног простора из претходне године, те Одлука о одређивању радног времена трговинских и занатско-предузетничких радњи на подручју општине Братунац. Овом одлуком забрањује се рад недјељом трговинским и занатско-предузетничким радњама, осим трговинама на мало цвијећем и трговинама на мало погребном опремом у времену од 7 до 15 часова. Одборници су прихватили иницијативу начелника Ранкића која се односи на промјену симбола општине Братунац и усвојили Одлуку о именовању комисије за расписивање јавног конкурса за израду идејног рјешења и спровођење осталих активности везаних за измјену симбола ове општине. Скупштина је усвојила одлуке о измјенама и допунама одлука о комуналним и општинским административним таксама. На сједници је именована комисија за избор и именовање секретара Скупштине општине по јавном конкурсу, те усвојене одлуке о разрјешењу управних одбора и именовању вршилаца дужности тих одбора у јавним установама, чији је оснивач Општина Братунац. Одборници су, без расправе, усвојили предложене одлуке о утврђивању општег интереса ради провођења поступка експропријације у КО Братунац, затим о приступању измјене и допуне Регулационог плана,те расписивању јавног конкурса за избор и именовање директора и чланова управних одбора јавних установа чији је оснивач Општина. Скупштина је усвојила и предложену одлуку о именовању Комисије за спровођење поступка по јавном конкурсу. На сједници Скупштине прихваћени су предложени програми о начину кориштења новчаних средстава прикупљених на основу прихода од посебних водних накнада у 2021.години, као и кориштења прихода од посебних намјена за шуме у овој години. Одборници су усвојили и овогодишњи програм санације и одржавања локалних путева на подручју ове општине, те програме за 2021.годину који се односе на уређење грађевинског земљишта и заједничку комуналну потрешњу. Током друге редовне сједнице Скупштине усвојени су извјештаји ораду надлежног Правобранилаштва Републике Српске за прошлу годину, те извјештаји о раду начелника општине, Општинске управе и извршењу Буџета општине за 2020.годину. Усвојене су и следеће одлуке: Одлука о оснивању Територијалне ватрогасно-спасилачке јединице Братунац, Одлука о организовању и усклађивању пословања Дома здравља и Одлука о именовању Комисије за називе неименованих улица. Скупштина је на данашњој сједници усвојила и План општине Братунац за измирење обавеза пренесених из претходног периода, те усвојила одлуке о разрјешењу и именовању мртвозорника у Дому здравља.