ОКРУГЛИ СТО ЗАЈЕДНИЧКА ОДГОВОРНОСТ ЗА ДОБРОБИТ ЗАЈЕДНИЦЕ

Представници Општинске управе Братунац данас су  са представницима НВО   учествовали на округлом столу под називом „ЗАЈЕДНИЧКА ОДГОВОРНОСТ ЗА ДОБРОБИТ ЗАЈЕДНИЦЕ,а све у циљу промовисања предности социјалног предузетништва за развој локалне заједнице, које  УГ "Отахарин" Бијељина, у партнерству са УЖ ''МАЈА'' Кравица и  УЖ ''Боља будућност'' Модрича проводе  на подручју локалних заједница Бијељина, Модрича и Братунац. Ова активност је дио пројекта „Унапређење социјалних услуга кроз јачање НВО у БиХ“, финансиран од стране Аустријске развојне кооперације а који у БиХ имплементира CARE Интернатионал. Циљ пројекта је јачање капацитета 6 невладиних организација како би се побољшао приступ социјалним правима, заштити и њези рањивих категорија у БиХ (особе са инвалидитетом, жене жртве насиља, Роми, ЛБГТ популација..).  Циљ округлог стола био је отварање дијалога међу партнерима и унапријеђивање разумијевања о специфичностима и потенцијалу развоја социјалног предузетништва у општини Братунац. Социјално предузетништво доприноси развоју и благостању локалне заједнице кроз промовисање друштвене одговорности и подршку најугроженијим члановима друштва. Како би социјално предузетништво постигло максимални позитиван учинак неопходно је да се и други релевантни актери у локалној заједници, као што су институције, предузећа, невладине организације  укључе директно у стварање повољне климе за функционисање социјалног предузетништва. Ситуација изазавана епидемијом ЦОВИД-19 је још једном показала да су социјално предузетништво и солидарност битни за пружање правовремене подршке.