Предсједник Републике Српске Милорад Додик, поводом Дана Републике Српске, одликовао је заслужне личности и институције које су имале велику улогу и значај у очувању Српске.

Плакетом "Амблем и застава Републике Српске" одликоване су двије наше младе суграђанке. Ријеч је о Тамари Станојевић, ученици деветог разреда ОШ "Бранко Радичевић" из Братунца, за освојену награду на Републичком такмичењу из математике и Лани Живановић, ученици деветог разреда ОШ "Вук Караџић" из Братунца, за освојену награду на Републичком такмичењу из ликовног рада "Дан Републике".

Честитамо Тамари и Лани на овом сјајном и хвале вриједном успјеху. Желимо вам да у будућности наставите да нижете успјехе и да са поносом представљате Братунац.