ПОКЛОНИЧКО ПУТОВАЊЕ НА КОСОВО И МЕТОХИЈУ

Glavna slika

Након што је Општина Братунац у претходне двије године била домаћин дјеци са Косова и Метохије у оквиру пројекта „Спојимо дјецу Косова и Метохије и Републике Српске“, организовано је поклоничко путовање за родитеље, представнике општине и јавних установа укључених у пројекат, као и за просвјетне раднике који су учествовали у његовој реализацији.

Током боравка на Косову и Метохији, учесници су обишли значајне манастире, светиње и културно-историјске локације, укључујући Косово поље.

Организовани су и сусрети са породицама и дјецом која су раније боравила у Братунцу, чиме је настављена сарадња успостављена кроз овај пројекат.

Ово путовање додатно је допринијело учвршћивању веза и сарадње међу учесницима, као и континуитету активности усмјерених на повезивање и очување заједничког идентитета.

Општина Братунац наставља да подржава активности у оквиру овог пројекта.

Захвалност се упућује свим учесницима и организаторима који су допринијели реализацији путовања.