ПОСАДИ СВОЈ ХЛАД У БРАТУНЦУ

Начелник општине Братунац Срђан Ранкић заједно са сарадницима подијелиће саднице бијелог јасена заинтересованим грађанима, тим поводом званично почиње реализацијa еколошког програма "Април-мјесец чистоће", који организује Општинска управа Братунац у сарадњи са комуналним предузећем АД “Градска чистоћа“ Братунац. Подјела садница планирана је за сутра у 12:00 часова на Тргу Милоша Обилића испред бине. Општина Братунац је у оквиру кампање “Посади свој хлад” добила 100 садница бијелог јасена од невладине организације Зелени развојни центар. Један број садница биће подијељен школама на подручју општине Братунац, док ће дио садница бити засађен на површини око ЈЗУ Дома здравља Братунац, Спомен парка Братунац и Рајске плаже, а преостале саднице биће подијељене заинтересованим грађанима Братунца. Циљ ове акције је да подигне свијест људи о очувању заштите животне средине, али и да осигура кисеоник, као природни респиратор. Позивамо Вас да нам се придружите и да заједно са својим породицама и пријатељима, у својим двориштима или у слободном простору, засадите свој хлад.