ПОСЈЕТА НАЧЕЛНИКА ОПШТИНЕ ДЈЕЧИЈЕМ ВРТИЋУ ''РАДОСТ'' БРАТУНАЦ

Данас је В.Д. Начелник општине Братунац г-дин Бранислав Тришић боравио у посјети ЈУ Дјечије обданиште ''Радост'' Братунац. Повод за ову посјету било је додатно проширење смјештајних капацитета братуначког вртића, а у оквиру чега је адаптирана још једна соба за боравак и активности малишана у просторијама ОШ ''Вук Караџић'' у Братунцу. Средства за адаптацију и реконстукцију ових просторија обезбједила је компанија ''Петропројект'' и господин Јанко Петровић кроз донацијска средства овој предшколској Установи. Општина Братунац ће обезбједити финансијска средства у износу од око 25.000 КМ за опремање нових просторија и набавку дидактичких материјала и друге опреме неопходне за финкционисање нове вртићке групе. Начелник Тришић је овом приликом поразговарао са директором ове Установе као и са упосленицима дјечијег обданишта о актуелним и текућим проблемима и изазовима са којима се ова Установа сусреће, те је истакао безрезервну подршку од стране општине Братунац дјечијем обданишту ''Радост'' у превазилажењу истих. Такође, разговарало се о усклађивању плата упосленика ове Установе са платама у просветном сектору, а као први корак који је Општина Братунац направила као овом циљу јесте повећање цијене рада у овој предшколској установи за 10 %, и ово је прво повећање плата у јавном сектору који је у надлежности Општине Братунац.