ПОВОДОМ МЕЂУНАРОДНОГ ДАНА ДЈЕЦЕ УПРИЛИЧЕНО ДРУЖЕЊЕ СА СРЕДЊОШКОЛЦИМА

Широм свијета 1. јуна обиљежава се Међународни дан дјеце, чији је циљ да подсјети јавност на важност улоге дјеце у нашем друштву, тим поводом, начелник општине Братунац Срђан Ранкић, данас је уприличио дружење са члановима Савјета ученика Средњошколског центра Братунац у Кафе бару „Френдс“. Разговарали су о положају, статусу и потребама братуначких средњошколаца. -Организовали смо заиста једно лијепо дружење. Како бисмо побољшали услове школовања неопходно је ослушкивати потребе ученика. Заједнички смо се сложили да је потребно радити на уређењу дворишта, спортских терена и сређивању саме зграде школе, а све ћемо то и реализовати у наредном периоду, како бисмо створили боље услове за нашу дјецу. Имамо у плану да обезбиједимо бесплатне уџбенике за средњошколце прве године и настојаћемо да се за ученике који путују обезбиједи одређен износ партиципације учешћа у трошковима превоза, гдје ће бити обухваћени ученици и основних и средње школе, рекао је начелник Ранкић. Како је ова седмица посвећена дјеци и дјечијим правима, начелник Ранкић наставља са активностима усмјереним на дјецу из Братунаца. -Сутра ћемо организовати пријем и уручење награда за дјецу из БК “Кум“, који су на првенству Србије за млађи узраст пионири, кадети и јуниори остварили сјајне резултате. Прекосутра организујемо пријем ученика основних и средње школе за ђаке генерације, вуковце и побједнике на републичким такмичењима, рекао је Ранкић, истичући да ће се овакве активности проводити и у наредном периоду, јер дјеца заслужују да се њихови успјеси истичу свакодневно, без обзира на датум. На првој Свјетској конференцији о добробити дјеце, која је била одржана 1925. у Женеви, 1. јун је проглашен Међународним даном дјеце. Званично, овај датум је усвојен као Међународни дан дјеце у међународној заједници 1950. Уобичајено је да се на овај дан говори о правима дјеце и њиховој добробити, као и да се организују дешавања намијењена дјеци. Овај датум се обиљежава у многим земљама, укључујући и Републику Српску.