ПРЕДСТАВА "МИРКА" ОДУШЕВИЛА УЧЕНИКЕ БРАТУНАЧКИХ ОСНОВНИХ ШКОЛА

Агенција за безбједност саобраћаја Републике Српске и Општина Братунац, у сарадњи са основним школама, у биоскопској сали Дома културе, организовали су бесплатну, образовну представу под називом "Мирка".

"Мирка" је едукативна представа о саобраћају намјењена дјеци основних школа (за први, други и трећи разред), чији актери кроз игру и забаву уче дјецу о безбједном понашању у саобраћају. Глумци Дјечијег позоришта Републике Српске, на интерактиван начин пролазе, заједно са дјецом кроз такозваних "десет правила која живот значе". Циљ је, да се кроз ове циклусе ђаци оспособе за учешће у саобраћају и да се смањи број страдале дјеце у саобраћају.

Ученике је поздравио начелник општине Лазар Продановић, који је рекао да се Oпштина Братунац радо укључује у пројекте образовне природе, те да је ова представа изузетно значајна, јер нашим ученицима, на забаван начин показује како би требало да се понашају у саобраћају.

На крају представе, ученицима су уручене едукативне бојанке и сликовнице.