СРПСТВО ЈЕ ВАСКРСЛО И НАША ТРОБОЈКА СЕ ЗАВИЈОРИЛА!

Данас је велики дан за Републику Српску и Србију. Данас је велики дан за српски народ. Данас славимо јединство и слободу.

Србина није миловала историја. Он тачно зна шта је страдање, мука, невоља, али зна и шта је васкрснуће. Зна за прошлост и насљедство оца и прадједа. Зна за један језик, једно писмо - ћирилицу, једну вјеру - православну, један Часни крст и једну тробојку. Зна за понос!

Српски народ данас слави празник који симболизује нашу вјечну тежњу за слободом и очувањем јединственог националног простора, који гарантује заштиту и опстанак нашег народа, његове традиције, идентитета и културе.

На овај дан увијек ћу се сјетити ријечи, које је изговорио Петар II Петровић – Његош:

„Крст носити нама је суђено, страшне борбе с’ својим и с’ туђином. Тежак вијенац, ал’ је воће слатко. Васкрсења не бива без смрти.“

Честитам празник народу у Републици Српској и Србији. Честитам свим Србима широм свијета!

Живио српски народ!

Живјела Српска!