СУТРА АКЦИЈА ЧИШЋЕЊА РАЈСКЕ ПЛАЖЕ

Општина Братунац у сарадњи са комуналним предузећем АД “Градска чистоћа Братунац“ сутра организује велику акцију чишћења у оквиру, већ најављеног еколошког програма “Април- мјесец чистоће“. Начелник општине Братунац Срђан Ранкић, позвао је све заинтересоване грађане, удружења и спортске клубове да узму учешће у овој акцији. -Планирано је да сутра у 08:00 часова засадимо прву садницу на површини код Спомен парка Братунац, а од 08:30 планирали смо чишћење обале ријеке Дрине на подручју Рајске плаже, рекао је начелник општине Братунац Срђан Ранкић. Начелник Ранкић рекао је да учешће у овој акцији могу узети сви грађани старији од 18 година, истичући да ће за школарце са територије општине Братунац бити организована посебна акција садње бијелог јасена испред њихових школа. Такође, начелник је упутио позив угоститељима, чији су објекти смјештени на Рајској плажи да узму учешће у овој акцији, те да пораде на уређењу око својих објеката. Сви учесници, дужни су да са собом понесу сав потребан алат за чишћење и рукавице. За све учеснике обезбјеђени су сендвичи и освјежење. Ово је одлична прилика за све љубитеље природе и ријеке Дрине, а циљ ове акције је подизање свијести о правилном одлагању отпада. Видимо се!