СВЕЧАНИ ПРИЈЕМ ЗА БРАТУНАЧКЕ ВИЦЕШАМПИОНКЕ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ У ОДБОЈЦИ

На завршном турниру у одбојци за кадеткиње, који је одржан протеклог викенда, братуначке одбојкашице ЖОК „Братунац“ постале су вицешампионке Републике Српске, тим поводом начелник општине Братунац Срђан Ранкић уприличио је данас свечани пријем за одбојкашице и тренера овог клуба Радована Петковића. –Честитам им на оствареном резултату – вицешампионке Републике Српске. Пожелио сам им успјех у даљем раду и такмичењу. Очекујем да следеће године буду прваци Републике Српске. Имамо такмичење предстојећег викенда, гдје очекујем да ће наше одбојкашице изборити Прву лигу Републике Српске. То су све дјеца из Братунца и то је резултат рада ових дјевојчица и њихових тренера. Најављивао сам равномјерну расподјелу средстава из буџета Општине Братунац за све клубове и ако овај клуб буде играо Прву лигу Републике Српске, биће омогућена довољна средства. Ово је најбољи примјер клуба гдје се ради са нашом дјецом. Немамо играча које смо довели са стране и играча који дјелују под уговорима за плате. Ово је квалитет Братунца, рекао је начелник Ранкић. Тренер ЖОК „Братунац“ Радован Петковић истиче да је поносан на одбојкашице, те да се нада још бољим резултатима у будућности. –-Поносан сам на наш тим и очекујем још бољи резултат на БиХ завршници. Приоритет нам је пласман у прву лигу РС, што ћемо надам се остварити на предстојећим такмичењима. Захвални смо што можемо да конкуришемо за домаћина ових турнира и велику захвалност дугујемо начелнику општине Срђану Ранкићу, који је пружио сву подршку нашем клубу и дао допринос за постигнуте резултате. Наш клуб ради у 4 селекције и има око 100 дјеце, која се такмиче у свим селекцијама. У знак подршке и захвалности, из буџетских средстава намјењених за развој спорта, одбојкашице су награђене са по 100 КМ.