УРЕЂЕНА РАЈСКА ПЛАЖА

Вриједним радом и угодним дружењем један кутак обале ријеке Дрине, постао је уређенији и примјернији граду. Око стотину грађана Братунца, подијељених по групама, укључило се у радну акцију, којом је очишћено познато одмаралиште Рајска плажа. Учешће у овој акцији узели су представници удружења, спортских клубова, власници угоститељских објеката, радници Општинске управе, као и грађани који су жељели да дају свој допринос, како би Рајску плажу учинили привлачнијим мјестом. -Задовољни смо одазивом грађана. Рајска плажа је најпознатија туристичка локација уз ријеку Дрину. Уређење ове плаже један је од приоритета за општину Братунац, јер наши грађани у сезони највише слободног времена проводе баш овдје, рекао је начелник општине Братунац Срђан Ранкић, истичући да је ово само један дио еколошког програма који је планиран за мјесец април. -За наредни викенд планирано је рјешавање проблема дивљих депонија, које се налазе по приградским насељима. Викенд послије тога (24.04.2021.) , планиран је за чишћење и уређење града, а пред први мај и Васкрс да се детаљно оперу улице, рекао је начелник Ранкић. На крају акције учесници и начелник Ранкић, на улазу у Рајску плажу поставили су таблу са поруком: БУДИМО ОДГОВОРНИ, ЧУВАЈМО ПРИРОДУ-ЧУВАЈМО ДРИНУ. ОДЛОЖИТЕ ОТПАД НА ПРЕДВИЂЕНА МЈЕСТА. Организатор ове акције је Општинска управа Братунац у сарадњи са локалним комуналним предузећем АД “Градска чистоћа“.