УСКОРО ДВА НОВА ДЈЕЧИЈА ИГРАЛИШТА У БРАТУНЦУ

Братунац ће ускоро добити два модерна дјечија игралишта. Једно је планирано у братуначком селу Кравица у дворишту ОШ ,,Петар Кочић”, гдје су у току припремни радови на уређењу површине, док је друго планирано у дворишту ОШ ,,Вук Караџић”, гдје ће за неколико дана почети припремни радови.

Начелник општине Братунац Срђан Ранкић, истакао је да ће изградњом дјечијег игралишта, село Кравица по први пут имати садржаје намијењене најмлађој популацији.

-Малишани ће по први пут имати прилику да уживају у садржајно различитим играма, прилагођеним њиховом узрасту. Циљ нам је да на неки начин оживимо село, али и да најбољи пријатељ дјетету постане игра, кроз коју ће стицати мудрост и истраживати, а не паметни телефон, који пружа само привидан вид забаве. Циљ нам је такође да сачувамо наше сеоске школе и да никада не дозволимо да закључамо живот у нашим селима, оцијенио је Ранкић.

Он је нагласио да је модерно игралиште планирано и у граду, рекавши да би ових дана требали почети припремни радови.