ВРТИЋ ЗА СВУ БРАТУНАЧКУ ДЈЕЦУ

Смјештај братуначке дјеце у вртић постао је један од горућих проблема у овој општини. Због ограничености капацитета, пријем дјеце у ову установу често је био мучно искуство за њихове родитеље који су неријетко били изложени понижењима од стране бивших локалних власти. Рјешење овог проблема један је од најважнијих приоритета које је пред себе поставио новоизабрани начелник општине Братунац, Срђан Ранкић. На данашњем састанку између начелника општине, директорице Дјечијег обданишта 'Радост' Младенке Зекић и директора Основне школе 'Вук Караџић' Андријом Млађеновићем договорено је проширење капацитета ове предшколске установе. План је да се током љета изврши адаптација просторија у ОШ 'Вук Караџић' како би исте биле намијењене пријему предшколаца. На тај начин, сви родитељи са подручја општине Братунац би у септембру могли уписати дјецу у вртић. - Проширење капацитета је нужно, док се не изврши изградња новог вртића који ће бити смјештен на површини поред ОШ 'Вук Караџић'. Годинама уназад постоји потреба да се овај проблем ријеши, јер се константно пријављује много више дјеце за упис од предвиђеног броја. Међутим, за претходну власт овај проблем није био на листи приоритета и веома често је злоупотребљаван од стране појединих политичких активиста. Понижења и уцјене које су родитељи трпјели, принуђени да моле поједине одборнике да упишу своје дијете у вртић, обећавајући им гласове и подршку на изборима, више се никада неће дешавати у нашем граду. Није битно ко сте и чиме се бавите, кога политички подржавате или не подржавате, које сте вјере или нације... Сва братуначка дјеца ће имати једнака права. Предшколско образовање и васпитање неће бити привилегија у којој уживају само појединци, рекао је начелник Ранкић након завршеног састанка. Нове просторије у ОШ 'Вук Караџић' биће уређене у складу са потребама малишана. Тренутни број мјеста у вртићу је ограничен на 90, а са проширењем капацитета 200 братуначких малишана имаће прилику да похађа ову предшколску установу. Дјечији вртић 'Радост' из Братунца је почео са радом 1981. год. Објекат је полумонтажног типа и дјелимично је реновиран 2007. године. То је једина институција у Братунцу која се бави васпитањем и образовањем дјеце од прве године живота до школског узраста.