AKCIJA "KNjIGA SOLIDARNOSTI" U BRATUNCU

Najstarija programska akcija Radio televizije Srbije, nekada Radio Beograda, danas je obradovala učenike Srednjoškolskog centra Bratunac, čija je biblioteka bogatija za oko 1300 knjiga, uglavnom lektire i beletristike.

"Knjiga solidarnosti", nedavno je obilježila veliki, pedeseti jubilej svog trajanja i rada. Prvu akcija realizovali su 6. oktobra 1972. godine Boža Timotijević, književnik i urednik Radio Beograda i Desanka Maksimović u Lukovdolu, rodnom selu Ivana Gorana Kovačića. Od svog osnivanja, "Knjiga solidarnosti" je jedinstvena akcija RTS-a, koja ima humanitarnu, kulturnu i prosvetiteljsku misiju i stiže svuda tamo gdje se govori, čita i piše srpski jezik.

Načelnik dr Lazar Prodanović, izrazio je zahvalnost na vrijednom poklonu, rekavši da je ovo najbolji dokaz odnosa bratske Srbije prema Republici Srpskoj, jer je knjiga najbolja veza.