APRIL MJESEC ČISTOĆE

Danas su u okviru ekološke inicijative "April mjesec čistoće" ontenzivirane aktivnosti na uređenju javnih površina u našem gradu. Sa prvim lijepim aprilskim danima bratunački osnovci i srednjoškolci kupili su otpad i uređivali školska dvorišta, dječija igrališta i prostor oko spomen-parka. Radnici gradskih komunalnih preduzeća započeli su uređenje zelenih površina i uklanjanje divljih deponija u širem gradskom području. Asfaltne platoe, sportske terene i saobraćajnice na Rajskoj plaži oprali su i uredili pripadnici TVSJ Btatunac. Akciji uređenja Rajske plaže pridružio se i Načelnik opštine dr Lazar Prodanović, ukazujući na značaj postojanja ekološke svijesti kod građana i na taj način iskazao zahvalnost bratunačkim školarcima koji treba da budu svjetao primjer i odraslima kako bi ova inicijativa poprimila što veći odziv. Takođe, započeti su pripremni radovi na uređenju zelenih površina na gradskom trgu, gdje je planirano dodatno ubacivanje humusnog sloja i dovođenje vodovodnih instalacija ua navodnjavanje u zelena "ostrva", a u narednoj fazi predviđeno je potpuno ozelenjavanje ovih zona novim rastinjem u skladu sa pravilima i principima moderne pejzažne arhitekture.

Iz Organizacionog odbora ove ekološke akcije poručuju da će se aktivnosti nastaviti u narednim danima, a ujedno upućuji apel i vlasnicima dvorišta ispred objekata indiividualnog i kolektivnog stanovanja da daju svoj doprinos ovoj inicijativi.

Čist grad je srećan grad !!!