BRATUNAC: AKCIJA UREĐENjA GRADA

Kako bi se uredile lokacije nepropisno odloženog otpada i doprinijelo zaštiti prirode, te ujedno stvorila estetski prihvatljiva slika našeg grada i danas smo nastavili sa aktivnostima čišćenja i uređenja u okviru ekološkog programa "April - mjesec čistoće". Sadnja cvijeća i trave, uređenje školskih dvorišta, košenje, prikupljanje otpada, zamjena led sijalica na šetalištu- aktivnosti su koje smo proveli danas. Oko dvije stotine građana, raspoređenih na različitim lokacijama, uzelo je učešće u akciji, te su na taj način dali svoj doprinos ovom gradu. Učešće u akciji uzeli su mladi sportisti BK "Kum", članovi KUD "Most", članovi Udruženja porodica poginulih boraca i nestalih civila opštine Bratunac, učenici srednje i osnovnih škola, kolektiv OŠ "Vuk Karadžić" i kolektiv Opštinske uprave. Nasuprot velikom interesovanju i želji građana da učinimo grad ljepšim mjestom za život, nijedan odbornik Skupštine opštine Bratunac nije uzeo učešće u današnjoj akciji, iako se na prethodnim sjednicama SO Bratunac potencirala priča o napretku i boljem mjestu za život. Bez obzira na izostatak podrške lokalnog parlamenta, danas smo učinili naš grad i Trg Miloša Obilića, ljepšim. Organizacijom ovogodišnje proljećne akcije čišćenja, namjera je da i u aktuelnim otežanim okolnostima epidemije napravimo iskorak u cilju stvaranja ljepšeg okruženja za život u Bratuncu. U odnosu na prethodne godine, ova akcija je po prvi put organizovana na inicijativu rukovodstva Opštinske uprave, na čelu sa načelnikom opštine. Akcija je provedena u saradnji sa lokalnim komunalnim preduzećem AD "Gradska čistoća" Bratunac.