BRATUNAC: OBILjEŽEN DAN MEDICINSKIH SESTARA I TEHNIČARA

Spašavanje života, pružanje pomoći, odgovornost, požrtvovanost - dio su svakodnevnice medicinskog osoblja. Danas se širom svijeta na različite načine obilježava Međunarodni dan medicinskih sestara, tim povodom načelnik opštine Bratunac Srđan Rankić posjetio JZU Dom zdravlja Bratunac, gdje je upriličen razgovor sa medicinskim osobljem. Načelnik je u svoje ime i u ime svojih saradnika, čestitao svim medicinskim sestrama i tehničarima njihov dan, a za sve zaposlene u JZU Dom zdravlja Bratunac iz budžeta opštine izdvojio je po 100 KM za doprinos u stručnom, kvalitetnom i uspješnom radu, kao i za rad u otežanim uslovima u vrijeme pandemije virusa korona. -Cilj današnje posjete je ukazivanje na značaj sestrinske profesije, odnosno medicinske struke. Znanje i trud često nisu prepoznati u javnosti, što ne znači da nisu važni. Poziv medicinske sestre, doktora ili medicinckog tehničara, jedinstven je, jer zahtjeva predanost pozivu. Njihova posvećenost nije izostala ni u doba korona virusa, gdje su se našli na prvoj liniji odbrane u borbi protiv nevidljivog neprijatelja. U znak velike zahvalnosti ovim ljudima, koji se svakodnevno dokazuju, susreću se sa poteškoćama i raznim izazovima pružajući pomoć bolesnicima, uputio sam danas čestitku i poželio puno uspjeha u daljem radu, rekao je načelnik Rankić. Direktorica JZU Dom zdravlja Bratunac dr Snežana Stojanović u obraćanju medijima izrazila je zahvalnost zbog današnje posjete. -Zahvalni smo načelniku jer je došao da porazgovaramo o našim problemima i planovima. Iako imamo redovna primanja, ova novčana podrška pokazuje zaista jedan lijep gest. U budućnosti se nadamo jednoj čvrstoj saradnji sa načelnikom, izjavila je direktorica JZU Dom zdravlja Bratunac dr Snežana Stojanović. U JZU Dom zdravlja Bratunac od početka pandemije korona virusa do danas obavljeno je 6. 300 pregleda, pozitivnih na korona virus bilo je 520, a ukupno vakcinisanih sa dvije doze 301 lice. Međunarodni dan medicinskih sestara obilježava se u cijelom svijetu, svake godine 12-tog maja, u spomen na rođenje Florens Najtingel, britanske medicinske sestre, začetnice modernog sestrinstva kao priznate profesije.