BRATUNAC: PODIJELjENE SADNICE BIJELOG JASENA GRAĐANIMA

Podjelom sadnica bijelog jasena građanima na Trgu Miloša Obilića, danas je načelnik opštine Bratunac Srđan Rankić ozvaničio početak ekološkog programa „April – mjesec čistoće“ koji organizuje Opštinska uprava u saradnji sa lokalnim komunalnim preduzećima AD „Gradska čistoća“. -Akcija „Posadi svoj hlad“ nastaviće se sađenjem bijelog jasena u školskim dvorištima. U toku aprila-mjeseca čistoće, sutra ćemo organizovati sadnju bijelog jasena u zoni užeg gradskog područja i na Rajskoj plaži, gdje ćemo izvršiti detaljno čišćenje i uređenje tog dijela Drinske obale, izjavio je Rankić novinarima, dodajući da je objavio kalendar aktivnosti u mjesecu čistoće, koje će se provoditi vikendom, odnosno svake subote. Opština Bratunac je u okviru kampanje “Posadi svoj hlad” dobila 100 sadnica bijelog jasena od nevladine organizacije Zeleni razvojni centar.