BRATUNAC: UKLONjENE DIVLjE DEPONIJE SA DEVET LOKACIJA

Djelovanjem Opštinske uprave Bratunac i lokalnog komunalnog preduzeća AD "Gradska čistoća" uklonjene su veće količine smeća koje su nedozvoljeno deponovane. Akcija uklanjanja divljih deponija na teritoriji opštine Bratunac provedena je na devet lokacija u okviru ekološkog programa "April-mjesec čistoće". -Nakon višečasovnog ručnog i mašinskog čišćenja, divlje deponije su uklonjene sa nekoliko lokacija i na tim mjestima su postavljene table sa upozorenjem o zabrani odlaganja otpada. Ovim putem apelujem na građane da otpad odlažu na predviđena mjesta i da zajedno učestvujemo u kreiranju ljepšeg i ugodnijeg okruženja, poručio je načelnik opštine Bratunac Srđan Rankić, ističući da je za naredni vikend planirana velika akcija čišćenja grada. Divlje deponije su uklonjene na lokaciji puta Bratunac-Polom, Polom- Bratunac (tri lokacije) , Podgradac (četiri lokacije) i grad (dvije lokacije) . Važnost očuvanja životne sredine kroz ovakve aktivnosti sigurno bi trebala doprinijeti i buđenju kolektivne svijesti kako bi se problemi ove prirode što prije i djelotvornije riješili.