BRATUNAČKE DUHOVNE VEČERI I DANI ĆIRILICE

Tokom septembra i oktobra 2023. godine, "Svetosavska omladinska zajednica" Bratunac, "Dom kulture" Bratunac i Udruženje "ART" Bratunac, organizovaće Bratunačke duhovne večeri i Dane ćirilice. U sklopu bogatog programa koji nam pripremaju, imaćemo priliku da uživamo u sledećem sadržaju:

* Koncert duhovne muzike

* Predavanje o ćirilici-predavači iz Matice Srpske za srpski jezik i književnost

* Porodična šetnja

* Godišnji koncert hora "Ludmer" Bratunac, povodom Dana opštine Bratunac

* Predstavljanje knjiga Nenada Milkića

* Predstava o ćirilici "Hvala Vuku za azbuku", Centar za kulturu Šid

* Ruski film o ćirilici "Ćirilov hod"

* Predavanje "Srpski kulturni obrazac " prof. dr Milo Lompar

* Dodjela nagrada za najbolje literarne radove učenika osnovnih i srednje škole na temu "Šta je meni ćirilica"

Dani ćirilice su finansirani od strane Ministarstva spoljnih poslova Republike Srbije i Uprave za saradnju sa dijasporom i Srbima u regionu. Načelnik opštine Lazar Prodanović, danas je održao sastanak sa organizatorima ovih manifestacija, te je dogovoreno da će Opština Bratunac podržati organizaciju ovih kulturnih sadržaja.