EDUKACIJA IZBORNIH KOMISIJA U SJEDIŠTU CENTRALNE IZBORNE KOMISIJE BiH

Dana 29.05.2024. godine Opštinska izborna komisija Bratunac prisustvovala je edukaciji izbornih komisija u sjedištu Centralne izborne komisije BiH.

Cilj edukacije je bio upoznavanje sa izmjenama i dopunama Izbornog zakona BiH i novim podzakonskim aktima koji će se primjenjivati na predstojećim Lokalnim izborima 2024. godine.

Članovi Centralne izborne komisije BiH, kao i službenici Sekretarijata Centralne izborne komisije BiH su prilikom obuke članova osnovnih izbornih jedinica u BiH poseban akcenat stavili na Pravilnik o provođenju izbora u Bosni i Hercegovini, kao i na Pravilnik o imenovanju i razrješenju Biračkih odbora za Lokalne izbore u Bosni i Hercegovini 2024. godine.

Opštinska izborna komisija Bratunac će u narednom periodu i u skladu sa Uputstvom o rokovima i redoslijedu izbornih aktivnosti za Lokalne izbore 2024. godine izvršiti obuku i edukovanje članova Biračkih odbora za predstojeće Lokalne izbore 2024. godine.