GODINA PROĐE...

Danas je tačno godinu dana od kada sam preuzeo dužnost načelnika opštine Bratunac. Kada se osvrnem na protekli period shvatam da je vrijeme prošlo brzo i turbulentno. Obuzme me veliki ponos i sreća kada se sjetim tog vremena i ogromne podrške koju sam dobio od vas. Sve to mi daje energiju i održava moju želju da istrajem na putu ka zajedničkom cilju – boljem i ljepšem Bratuncu. Dođu ponekad i dani kada je teško objediniti rasutu energiju, ali Bogu hvala, svakog dana se u ovom poslu dešavaju i lijepe stvari koje održavaju moju snagu i želju za bolje sutra.

Posebno me raduje što mladi ljudi prepoznaju i cijene naš trud. Danas sam imao priliku da upoznam petnaestogodišnju Mariju Spajić, učenicu prvog razreda “Srednjoškolskog centra Bratunac”. Naša sugrađanka, talentovana umjetnica, sjetila se da je danas tačno godinu dana od kada sam preuzeo dužnost načelnika opštine, te se odvažila da dođe u moj kabinet i daruje mi dragocjeni poklon. Marija mi je poklonila sliku grba naše opštine. Posmatrajući njen rad shvatio sam da snaga koju nosimo u sebi nije proizašla iz naših pobjeda, već iz činjenice da smo svaki put nakon pada uspjeli da ustanemo i nastavimo da se borimo još jače, a sve zahvaljujući ljudima koji nam pružaju nesebičnu podršku.

Hvala ti Marija!

Hvala svim našim sugrađanima!

Vaš načelnik,

Srđan Rankić