GOSTOVANjE NA HAPPY TELEVIZIJI

U emisiji „Prelo u našem sokaku“, koja je uživo emitovana 13.03.2021. godine (subota) od 12:00 do 15:00 časova na 'Happy' televiziji kao sagovornici u emisiji učestvovali su  istaknuti muzičari, književnici, sportisti, ljekari, kuvari, predstavnici udruženja iz opštine Bratunac zajedno sa načelnikom opštine, te su na taj način predstavili naš grad. Načelnik opštine Bratunac Srđan Rankić, govorio je industrijskoj zoni, infeastrukturi i planovima za razvoj opštine Bratunac, a Srbiji i Republici Srpskoj našu opštinu predstavili su, takođe, ljudi koji su napravili uspješne karijere u svojim profesijama, a porijeklom su iz Bratunca kao što su: dr Nada Vasić, kardiolog na pulmologiji Kliničkog centra Srbije i autor dokumentarnog filma "Kako smo matirali žutu damu“. U studiju je pored pomenutih bio i dr Aleksandar Petrović, docent na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Istočnom Sarajevu i jedan od osnivača i urednika portala Despotovina, a govorio je o  istoriji našeg grada.  Profesor Miloš Mitrović Fis  zajedno sa KUD-om "Most", čiji je predsjednik, predstavio je  igre, običaje, kulturu i tradiciju ovog kraja, a članovi KUD-a izveli su maestralan nastup za publiku pored malih ekrana. Vrijedne domaćice iz udruženja "Priroda" i "Maja" predstavile su tradicionalna jela i kuhinju iz našeg zavičaja. Boban Filipović govorio je o najljepšoj rijeci Drini, ribolovu, turističkim potencijalima. Rok grupa "Gnijev anđela", finalisti čuvene Zaječarske gitarijade,  predstavili su svoj bend. Direktor Doma kulture i trener ženskog odbojkaškog kluba Radovan Petković govorio je o kulturnim i sportskim dešavanjima u našem gradu. Pjesnik Vojin Ostojić recitovao je svoje stihove. Zahvaljujući Goranu Radiću u emisiji su prikazani mnogi video kadrovi iz našeg zavičaja. Snimak emitovanja uskoro će biti dostupan i na youtub-u.