KRAJ POLITIČKE KRIZE U BRATUNCU

U kabinetu načelnika opštine Bratunac potpisan je koalicioni sporazum sa OO SNSD Bratunac kojim je formirana nova (stara) skupštinska većina u lokalnom parlamentu. Ovim sporazumom najveća politička partija u Republici Srpskoj, kao i u lokalnom parlamentu, pridružiće se jedanaestorici odbornika koji su okupljeni oko načelnika opštine. Kriza vlasti koja je uslijedila nakon izlaska iz prvobitne skupštinske većine najviše štete nanijela je građanima Bratunca koji su postali taoci političkog avanturizma i nepoštovanja prvobitnog dogovora nakon Konstitutivne sjednice održane 13. januara ove godine. Neodgovorno i neprincipjelno djelovanje kluba odbornika SNSD-a i Socijalističke partije Srpske, koji su nakon toga formirali skupštinsku većinu sa odbornicima DNS-a i SDA za posledicu je imala neizglasavanje budžeta opštine Bratunac, čime je efikasno funkcionisanje ove opštine bilo onemogućeno. Mučne scene sa zasjedana Prve redovne sjednice koja je prekinuta, kao i nedolazak odbornika na nastavak iste, sada su iza nas. Današnjim sporazumom stvorena je čvrsta i stabilna parlamentarna većina koja će raditi na razvoju naše opštine. - Lično, žao mi je što se mom pozivu nisu odazvali odbornici DNS-a, SDA i Socijalističke partije Srpske da uzmu učešće u radu većine i doprinesu razvoju grada – rekao je nakon sastanka načelnik opštine Bratunac, Srđan Rankić. Pomenute partije će svoje djelovanje u lokalnom parlamentu nastaviti kao opozicija. Novu skupštinsku većinu činiće 16 odbornika. Nastavak Prve redovne sjednice SO Bratunac sa novom skupštinskom većinom zakazan je za petak u 10 časova, kada bi odbornici trebali izglasati usvajanje budžeta. Vrijeme je da svi postanemo odgovorni prema našim građanima i da zajedno gradimo bolji i ljepši Bratunac.