MINISTAR PRIVREDE I PREDUZETNIŠTVA VJEKOSLAV PETRIČEVIĆ POSJETIO OPŠTINU BRATUNAC

Načelnik opštine Bratunac Srđan Rankić upoznao je danas ministra privrede i preduzetništva u Vladi Republike Srpske Vjekoslava Petričevića sa projektom industrijske bescarinske zone na lokalitetu graničnog prelaza i mosta „Bratoljub“. -Upoznao sam ministra sa svim aktivnostima koje smo proveli do sada. Urađen je značajan dio posla, završena je izmjena regulacionog plana za obuhvat slobodne zone koju planiramo da radimo. Urađeni su određeni elaborati, studija ekonomske opravdanosti i idejni projekti, kako bi to sve izgledalo. Sve što smo planirali do sada urađeno je. Idemo dalje što se tiče realizacije tog projekta i ja očekujem da ćemo prve privredne subjekte u slobodnoj zoni imate već do kraja ove godine, rekao je načelnik Rankić nakon završenog sastanka. U obraćanju medijima ministar Petričević pohvalio je rad opštinske administracije i istakao da Bratunac zaslužuje podršku u realizaciji pokretanja prve slobodne zone u Republici Srpskoj. -Ovdje imaju jedan proaktivan pristup generalno svim aktivnostima koje se dešavaju u opštini. Bitno je istaći da ćemo kroz zajednički rad putem zaključaka sa zajedničke sjednice Vlade Republike Srpske i Vlade Republike Srbije obezbijediti uređenje infrastrukture unutar same zone. Po tom pitanju ćemo raditi intenzivno u narednom periodu. Iskoristićemo sve benefite koje ima opština Bratunac u smislu njenog položaja i dobre veze sa susjednim opštinama u Republici Srbiji, poručio je ministar Petričević.