MINISTARKA NATALIJA TRIVIĆ POSJETILA BRATUNAC

Ministarka prosvjete i kulture Republike Srpske Natalija Trivić posjetila je danas opštinu Bratunac, gdje je sa načelnikom Srđanom Rankićem i direktorima škola razgovarala o radu i projektima koji će biti realizovani u sferi obrazovanja i kulture. Ona je, nakon sastanka u kabinetu načelnika, obišla Srednjoškolski centar i najavila da će Ministarstvo obezbijediti 35.100 KM za zamjenu stolarije u toj obrazovnoj ustanovi. -Na sastanku sa načelnikom razgovarali smo o saradnji Ministarstva i lokalne zajednice u smislu proširenja kapaciteta za predškolsko vaspitanje i obrazovanje, jer je Ministarstvo omogućilo da u sklopu škola svoju djelatnost obavljaju vrtići, izjavila je Trivićeva, ističući u obraćanju novinarima da opština Bratunac posvećuje posebnu pažnju najmlađim stanovnicima, te da će za njih već od septembra biti obezbijeđen prostor u školama. Ona je čestitala završetak ove školske godine prosvjetnim radnicima, upravama obrazovnih ustanova, učenicima i njihovim roditeljima i poželila mnogo uspjeha i sreće, posebno učenicima koji upisuju srednje škole. -Obilazeći objekat Srednjoškolskog centra ustanovili smo da ovaj centar ima ozbiljne namjere po pitanju obrazovanja. Iskazane su i potrebe po pitanju rekonstrukcije. Dogovorili smo da se ovog ljeta radi prva faza, koja se odnosi na stolariju, poručila je Trivićeva. Načelnik Rankić upoznao je ministarku Trivić da će opština Bratunac od naredne školske godine učestvovati u troškovima prevoza učenika osnovnih i srednjih škola. -Po prvi put ove godine krenuli smo u postupak nabavke udžbenika za prve razrede srednjih škola u Bratuncu. Nastojaćemo da u narednom periodu obezbijedimo dva do tri minibusa, koje ćemo dati na upravljanje i korišćenje školama, poručio je Rankić. Direktor Srednjoškolskog centra Dragan Prodanović upoznao je ministarku Trivić da je objekat ove obrazovne ustanove izgrađen 1987. godine, te da je potrebno izvršiti njegovu sanaciju i rekonstrukciju. -Obilaskom objekta zaključili smo da je ovoj školi potrebna hitna rekonstrukcija, sanacija krovne konstrukcije i fasade. Zahvalni smo Ministarstvu jer su nam omogućena deficitarna zanimanjai i olakšice za te učenike u vidu stipendija i prevoza, rekao je Prodanović ističući i dobru saradnju sa lokalnom zajednicom koja će obezbijediti besplatne udžbenike za učenike koji se ove godine upisuju u prvi razred kao i učešćeu troškovima prevoza srednjoškolaca.