MITROPOLIT DABROBOSANSKI HRIZOSTOM POSJETIO OPŠTINU BRATUNAC

Njegovo Visokopreosveštenstvo mitropolit dabrobosanski gospodin Hrizostom posjetio je danas opštinu Bratunac.

U pratnji predstavnika Crkvene opštine Bratunac, razgovarao je sa načelnikom opštine Lazarom Prodanovićem o izgradnji hrama i spomen kompleksa koji će biti namjenjen svim Srbima stradalim u Srednjem Podrinju i Birču. Dogovoreno je da se krene sa realizacijom ove ideje, koja se odlaže već nekoliko godina.

Mitropolit je iskazao zahvalnost na pozivu i istakao da je pitanje izgradnje hrama i spomen kompleksa pitanje, ne samo od crkvenog već od nacionalnog interesa, te da je neophodno ovom pitanju pristupiti odgovorno bez daljeg odlaganja.

Načelnik je izrazio zahvalnost i zadovoljstvo posjetom. Istakao je da će nakon određivanja lokacije, opština Bratunac krenuti sa rješavanjem imovinsko-pravnih pitanja, kako bi se u što skorije vrijeme pristupilo izgradnji hrama i spomen kompleksa.