NAČELNIK NAGRAĐUJE 240 PREDŠKOLACA, OSNOVACA I SREDNjOŠKOLACA

Povodom početka školske 2023/24 godine, Načelnik opštine Bratunac dr Lazar Prodanović, novčanim iznosom od 100 KM nagradiće sve đake-prvake, ukupno njih 149, kao i 91 predškolaca i učenika iz socijalno ugroženih kategorija čija imena su nam dostavili direktori Dječijeg obdaništa,osnovnih škola i Srednjoškolskog centra.

Koristimo priliku da zamolimo sve roditelje đaka-prvaka , kao i roditelje učenika slabog materijalnog stanja koji su kontaktirani od strane ovih ustanova, da brojeve tekućih računa (jednog od roditelja ) dostave školama koje djeca pohađuju, kako bi Opština Bratunac blagovremeno mogla izvršiti uplate direktno na dostavljene račune .

Ukupna sredstva izdvojena iz budžeta za ovu namjenu su 24.000 KM i prvi put se dodjeljuju svim prvačićima i svim učenicima i predškolcima iz socijalno ugroženih kategorija.

Uz želju da u narednim godinama ovaj vid izdvajanja postane stalna praksa , svim učenicima, roditeljima i nastavnicima želimo srećan i uspješan početak nove školske godine.