NAČELNIK OPŠTINE BRATUNAC POZVAO UGOSTITELjE NA SASTANAK

Tokom proteklog vikenda, načelnik opštine Bratunac Srđan Rankić zaprimio je oko stotinu prijava od strane građana, zbog nepoštovanja dozvoljene čujnosti, odnosno nivoa buke u ugostiteljskim objektima, koji su smješteni na bratunačkom šetalištu. Tim povodom, načelnik je danas pozvao ugostitelje, kako bi održao sastanak, koji je obuhvatio dvije tačke dnevnog reda, a to su Analiza problematike rada ugostiteljskih objekata i Donošenje odluka i zaključaka o daljem načinu rada ugostiteljskih objekata u narednom periodu.

Pored ugostitelja sastanku su prisustvovali komadir Policijske stanice Bratunac Radenko Borić, šef odsjeka za inspekcijske poslove Nevenka Majstorović i komunalni policajac Vojo Obradović.

Načelnik je poručio na današnjem sastanku da će sve mjere biti sprovodene u cilju poštovanja zakona u svakoj sferi života, te dodao da je opravdana uznemirenost građana, koji su svoje primjedbe uputili Opštini Bratunac i bratunačkoj policiji.

-Raduje me to da su se svi ugostitelji složili da je u protekla dva vikenda bila preglasna muzika i da smo imali određeno narušavanje javnog reda i mira, što je potvrdio i komandir policije. Želimo svi da postoji noćni život, da naše šetalište bude puno, da naši ugostitelji dobro posluju i da ljudi imaju gdje izaći, ali nećemo dozvoliti ugostiteljima da postavljaju zvučnike sa tolikom snagom i jačinom, kako bi se nadjačavali u strogom centru grada, rekao je načelnik Rankić nakon sastanka sa ugostiteljima.

Bratunački načelnik ocijenio je da je sastanak protekao dobro uz konstruktivan dogovor, rekavši da je sa ugostiteljima razmijenio sve potrebne informacije, te da je siguran da se ovakve stvari neće ponavljati u narednom periodu.

-Nikome nije u cilju da zabrani aktivnosti ugostitelja i muziku uživo, ali moramo poštovati zakon. Nismo pribjegavali pisanju prekršajnih naloga i novčanih kazni, koje su visoke, jer smo svjesni da je virus Korona smanjio prihode svim ugostiteljima, poručio je Rankić.

Da je dogovor sa bratunačkim ugostiteljima postignut, potvrdio je i Branko Šarac, vlasnik novootvorenog ugostiteljskog objekta “Rock Star“.

-Sastanak je protekao konstruktivno. Svi su izrazili svoje stavove. Došli smo do zajedničkog zaključka da se zakon mora ispoštovati i da ljudi imaju pravo na svoju privatnost i normalan život. Zaključili smo da bi bilo dobro izmjeriti i naći kompromis oko jačine zvuka, koja će zadovoljiti goste u ugostiteljskom objektu, a da pritom ne smeta stanarima obližnjih zgrada i nadam se da će to svi poštovati, kako bismo imali zavidan noćni život u odnosu na druge gradove.

Rankić je istakao da će u narednom periodu preventivno djelovati inspekcijske službe i komunalna policija, kako bi regulisali rad ugostiteljskih objekata, odnosno, jačinu muzike.

-Muzika u ugostiteljskim objektima, može da bude do 22.00 časa, poslije toga ugostitelji smanjuju muziku na zakonom propisanu jačinu. Poslije 22.00 časa muzika može ostati unutar ugostiteljskih objekata do kraja radnog vremena.

Na sastanku je rečeno da mjere Republičkog štaba za vanredne situacije jesu popuštene, ali još uvijek nisu ukinute, te da shodno ovim mjerama postupa i načelnik opštine i policija.

-U 24.00 časa lokali moraju biti ispražnjeni i zaključani. Ne postoji mogućnost da se toleriše produžetak radnog vremena. Do 15. jula 2021. godine važe ove mjere, a od 15-og idu nove odluke, shodno zaključcima Republičkog štaba za vanredne situacije, pojasnio je Rankić.

Podsjećamo, zbog nepoštovanja dozvoljene čujnosti, odnosno nivoa buke, u skladu sa propisima zaštite životne sredine i odredbi člana 15. Zakona o javnom redu i miru, na području opštine Bratunac zabranjeno je izvođenje muzike uživo do daljnjeg.