NAČELNIK U POSJETI PREDUZEĆU D.O.O. “MALINA“ BRATUNAC-KRAVICA

Načelnik opštine Bratunac Srđan Rankić posjetio je danas preduzeće D.O.O. “Malina“ Bratunac-Kravica da bi se informisao na licu mjesta o stanju u preduzeću, čiji je osnivač Opština Bratunac. Nažalost, načelnik je ogorčen stanjem u kome se trenutno nalazi rasadnik, kao i upravljanjem i funkcionisanjem preduzeća, a što je posljedica nemarnosti prethodne vlasti, koja je ovo preduzeće unazadila. Rankić je razgovarao sa novim rukovodstvom i radnicima preduzeća pri čemu je dogovoreno povećanje satnice za fizičke radnike kako bi se ispoštovale već dogovorene obaveze prema njima. -Sramota je što je topli obrok fizičkog radnika do današnjeg dana bio 2 KM i što su moji prethodnici stavljali ove radnike u takav položaj. Preduzeće će raditi i napredovati, ali moramo razmišljati o dostojanstvu čovjeka, prije svega. Danas smo postigli dogovor da za početak njihov topli obrok povećamo na 5 KM. Rasadnik neće služiti u svrhu podjele predizbornih sadnica, nego ćemo u budućnosti izgraditi jedno rentabilno i uspješno preduzeće, izjavio je načelnik Rankić. U razgovoru sa upravom, načelnik je zahtjevao da se u narednom periodu obezbjedi sljedeće:- da se preduzeće i rasadnik stavi u pun kapacitet sa ciljem da se obezbjedi godišnja proizvodnja od najmanje 500.000 sadnica maline za domaće tržište, a prvenstveno za proizvođače sa bratunačke opštine, a višak da se ponudi u prodaju;- da se formira plantaža zasada maline na površini od 2 hektara sa očekivanim godišnjim prinosom od 20 tona ploda maline tj. prihodi preduzeću od 100.000 KM;- da se plastenici i staklenici kojima raspolaže preduzeće stave u funkciju proizvodnje cvijeća i ukrasnog bilja, koje će se koristiti za potrebe opštine Bratunac, kao i za prodaju;- da se razmotri mogućnost proizvodnje sadnica jabuke, kruške i sl. kultura;- da se vrši redovno održavanje sistema za navodnjavanje i omogući svim poljoprivrednim proizvođačima na teritoriji opštine da navodnjavaju svoje zasade maline;- da se sjedište preduzeća izmjesti u MZ Kravica, gdje preduzeće obavlja svoju registrovanu djelatnost. Ovim aktivnostima očekuje se da u narednom periodu preduzeće postane rentabilno i samoodrživo, da zapošljava još veći broj radnika tj. da niko sa kravičkog područja ko želi da radi ne bude bez posla.