NAGRADA ZA ČLANOVE BOKSERSKOG KLUBA “KUM“

Članovi bokserskog kluba “Kum“ Bratunac ostvarili su zapažen rezultat na prvenstvu Srbije u Lazarevcu u kategoriji za pionire, kadete i juniore. Zlatne medalje osvojili su Đorđije Vujić u kategoriji pionira do 53 kilograma i Manuela Vujić u juniorskoj kategoriji do 57 kilograma. Dunja Vuksić osvojila je bronzu u kadetskoj kategoriji do 51 kilogram. Oni su nastupili ispred Marčeta tima, dok je Tihomir Šarčević nastupio ispred Partizana u juniorskoj kategoriji, osvojivši bronzu. Tim povodom, načelnik opštine Bratunac Srđan Rankić pozvao je mlade sportiste, kako bi im čestitao i uručio nagrade zbog postignutih rezultata. -Čestitao sam mališanima na postignutom uspjehu. Iz budžeta opštine biće izdvojena sredstva za njihov dalji rad. Do sada sam nagrađivao sve uspješne učenike, sportiste i studente, pa će i ova djeca biti nagrađena sa po 100 KM iz sredstava predviđenih za sport, rekao je načelnik Rankić. U obraćanju medijima trener BK “KUM“ Siniša Lopatić izrazio je zahvalnost načelniku zbog doprinosa klubu. -Mi imamo klub i u Vrhpolju u Srbiji. Oni su nastupali ispred Marčeta tima iz Srbije. Medalje u naš klub počele su pristizati kako je načelnik došao na vlast. Prije toga nismo imali ni medalje, ni aktivnosti, jer je budžet za naš klub bio mali. Imali smo na godišnjem nivou 1.200 KM, nekada ni taj iznos nismo dobijali u cjelini. Novi načelnik je čak iz svojih privatnih resursa davao sredstva za naš klub. Iako pripreme za takmičenja iziskuju dosta odricanja, pobjeda je glavna motivacija za dalje. -Osjećam se fantastično, zato što se odricanje koje sam ulagala u treninge isplatilo, tako da se nadam da ću imati još pobjeda i da ću sa svojim bratom i sa drugovima osvajati mnoge pobjede, rekla je Manuela Vujić, članica BK “KUM“. Bokserski klub “KUM“ osnovan je prije šest godina, a već tri godine trener Siniša Lopatić predvodi ovaj klub. Za sada klub broji 20 članova, a u budućnosti nadaju se većem broju i uspješnijim rezultatima.