NAJAVLjENA AKCIJA “APRIL- MJESEC ČISTOĆE“

Tokom mjeseca aprila u Bratuncu će biti organizovana akcija čišćenja i uređenja grada, pod nazivom “April-mjesec čistoće“, najavio je načelnik opštine Bratunac Srđan Rankić. -Izradio sam jedan kalendar za ovaj mjesec, gdje sam planirao da pokrenemo neke masovne aktivnosti. Akciju otpočinjemo u petak (09.04.2021.) podjelom sadnica bijelog jasena. Plan je da podijelimo sadnice školama, građanima, te da jedan dio sadnica ostavimo za grad i Rajsku plažu. Nakon toga, u subotu (10.04.2021.) organizovaćemo uređenje Rajske plaže, rekao je načelnik Rankić. U okviru programa „April-mjesec čistoće“ obuhvaćeno je niz aktivnosti čišćenja i uređenja okoliša, koje će se realizovati i u narednim vikendima mjeseca aprila. -Za narednu subotu (17.04.2021.) planirano je rješavanje problema divljih deponija, koje se nalaze po prigradskim naseljima. Vikend poslije toga (24.04.2021.) , angažovaćemo se na čišćenju i uređenju grada, a pred prvi maj i Vaskrs da se detaljno operu ulice, istakao je načelnik Rankić. Organizator ove akcije je Opštinska uprava Bratunac. Načelnik Rankić apeluje na sva udruženja, sportske klubove, sredljoškolce i sve građane da uzmu učešće u akciji i time doprinesu da opština Bratunac bude zdrava, uredna i privlačna sredina. Cilj akcije je čišćenje i uređenje grada, ali i podizanje nivoa svijesti stanovništva o pravilnom odlaganju otpada. Više detalja o svim aktivnostima, objavićemo u narednom periodu.Pratite nas!