NAJUSPJEŠNIJI ĐACI U BRATUNCU DOBILI NAGRADE

Načelnik opštine Bratunac Srđan Rankić upriličio je danas svečani prijem za učenike generacije, pobjednike republičkih takmičenja i “vukovce“ iz bratunačkih osnovnih škola i Srednjoškolskog centra, kojima je uručio opštinske diplome i novčane nagrade, povodom završetka školske godine. Sa 150 KM nagrađena je učenica generacije u bratunačkom Srednjoškolskom centru Nikolina Ostojić. U kategoriji osnovaca najistaknutiji bili su Veljko Dragičević, učenik generacije OŠ “Vuk Karadžić“, Dajana Jakovljević, učenica OŠ “Branko Radičević“ i Anđela Milovčević, učenica OŠ “Petar Kočić“. Diplome i po 100 KM dobili su “vukovci“ i pobjednici republičkih takmičenja.. Načelnik Rankić pozdravio je učenike i čestao im na postignutim rezultatima. -Drago mi je što sam imao priliku da ugostim najbolje učenike i da im pokažem da imaju svu našu podršku. Ova djeca na najbolji način afirmišu našu opštinu. Želim im mnogo uspjeha u radu i daljem školovanju. Ovi učenici imaju dobar nastavni kadar, kvalitet i njeguju tradiciju uspjeha i nadam se da će tako ostati, rekao je načelnik Rankić u obraćanju medijima. Nagrade i priznanja pozitivno će uticati na uspješan nastavak rada i truda ovih đaka. -Mnogo mi je drago i mnogo mi znači ova nagrada, koju mi je uručio načelnik. Ona nam daje motivaciju da nastavimo sa uspjesima, nadam se da ćemo opravdati i biti ponos našeg grada, rekao je Veljko Dragičević, đak generacije OŠ “Vuk Karadžić. Iz budžeta Opštine Bratunac za ove nagrade izdvojeno je ukupno 1.400 KM.