NASTAVAK IMPLEMENTACIJE "ANC" PROJEKTA

-U okviru implementacije ANC projekta koji sprovodi Agromediteranski institut iz Barija predstavnici Opštine Bratunac i preduzeća "Malina-Bratunac" d.o.o. a koji su ujedno i članovi Lokalnog ekspertskog tima naše opštine borave u radnoj posjeti u Italiji.

-Studijsko putovanje realizuje se u okolini grada Barija, u južnoj italijanskoj regiji Pulja, a uključuje stručne prezentacije na Institutu, obilazak poljoprivrednih kooperacija, kao i agroturističkih gazdinstava na jugu Italije.

-ANC projektom predviđena je izrada Strategije ruralnog razvoja Opštine Bratunac 2023-2030, kao i investiciona komponenta koja podrazumjeva nabavku i ugradnju individualnih vodomjera i šahtova za korisnike mreže sistema za navodnjavanje na području naše opštine, u vrijednosti od 55.000 €.

-Projekat je podržan od strane Vlade Italije i Savjeta Ministara BiH, a uključuje investiranje u područja sa prirodnim ograničenjima u poljoprivredi u BiH.