NEMA OPASNOSTI OD IZLIVANjA DRINE

Glavna slika

Tokom proteklih 48 sati ekipe Vatrogasno-spasilačke jedinice Bratunac i službe opštinske uprave bile su u stanju pripravnosti i cilju održavanja stanja redovnih mjera odbrane od poplava. Drina je noćas imala svoj maksimum od 512 cm (mjerna stanica Bajina Bašta) a voda je se izlila na nižim terenima gdje nema stambenih i privrednih objekata, te nije pričinjena značajnija materijalna šteta stanovništvu i privredi. Nije zaprimljena nijedna prijava o ugroženosti ljudi i objekata. Vodostaj Drine je od noćas u konstantnom opadanju a jutros u 10:00 časova iznosio je 447 cm sa tendencijom daljeg opadanja.

Svi ostali vodotoci u Bratuncu su u svojim koritima a vodostaji su u stagniranju ili opadanju. U naredna tri dana meteorološki podaci govore da neće biti značajnijih padavina pa se očekuje  da će se situacija i dalje smirivati. Sve nadležne ekipe će i dalje biti pripravne i na raspolaganju našem stanovništvu. 

foto: TVSJ Bratunac