OBILjEŽEN DAN SJEĆANjA NA GENOCID NAD SRBIMA U JASENOVCU

-U spomen kompleksu Donja Gradina danas je obilježen Dan sjećanja na stradale Srbe u genocidu koje su počinile Ustaše tokom Drugog svjetskog rata na području logora Jasenovac.

-Pored visokih zvanica iz Srpske i Srbije danas je u Gradini prisustvovao i Načelnik opštine Bratunac dr Lazar Prodanović.

-U okviru njegovanja tradicije sjećanja na genocid nad Srbima, danas je u Gradinu otputovalo pet autobusa sa djecom iz osnovnih i srednjih škola iz Bratunca.

-U logoru Jasenovac, tokom drugog svjetskog rata na najsvirepiji način ubijeno je oko 700.000 Srba, među kojima najveći broj žena, djece i staraca.

-Zloglasni kompleks logora Jasenovac bio je jedini objekat ovog tipa na tlu Evrope u kome je bio organizovan koncetracioni logor za djecu.