OBILjEŽENE 143 GODINE POSTOJANjA OSNOVNE ŠKOLE „PETAR KOČIĆ“ U KRAVICI

U skladu sa epidemiološkim mjerama danas je uz prigodnu svečanost obilježen Dan škole "Petar Kočić“ u Kravici, kao i 143 godine postojanja škole. Ovoj svečanosti prisustvovao je i načelnik opštine Bratunac Srđan Rankić. -Bitno je sačuvati od zaborava istoriju ovog mjesta, a ovakvi datumi su prilika da se prisjetimo činjenice da našem gradu pripada škola sa najdugovječnijom istorijom u pegiji. Spreman sam da uložim sve napore kako bi naša djeca ostajala ovdje, rekao je načelnik Rankić. Iako, samo 106 učenika pohađa OŠ "Petar Kočić“ u Kravici, učenici su zapaženi na raznim takmičenjima. -Veoma mi je drago što sam ja na čelu takve ustanove i što sa svojim kolegama učestvujem u očuvanju opstanka naroda na ovim prostorima, jer je postojanje i opstanak škole u Kravici garancija za ostanak stanovništva u ovom dijelu Republike Srpske. Imamo mali broj učenika, ali odlične rezultate na takmičenjima iz raznih oblasti i trudićemo se da i u budućnosti ostane tako, rekao je direktor škole Stanko Tomić. Od 1878. godine, kada su prvi učenici krenuli u školu u Kravici, nastava je prekidana tokom Drugog svjetskog rata i u zimu 1993. godine, kada su muslimanske oružane snage iz Srebrenice zauzele i potpuno razorile ovo veliko srpsko naselje.