ODRŽAN SASTANAK ORGANIZACIONOG ODBORA ZA OBILjEŽAVANjE DANA SJEĆANjA NA “STRADANjE SRBA U PODRINjU“

Danas je u prostorijama Opštine Bratunac održan drugi sastanak Organizacionog odbora za obilježavanje Dana sjećanja na “STRADANjE SRBA U PODRINjU“. Parastos će biti služen i cvijeće položeno kod Spomen krsta 10. jula 2021. godine (subota) sa početkom od 11.00 časova, dok je pola sata kasnije predviđeno obraćanje zvaničnika i komemorativni program na Trgu Miloša Obilića.

Na sastanu je, između ostalog rečeno da pripreme za ovaj dan protiču u najboljem redu, te da je većina planiranih aktivnosti obavljena.

Načelnik opštine Bratunac Srđan Rankić istakao je, da je sa organizacijom otpočeo na vrijeme i da se nada većem odzivu ljudi u odnosu na prethodne godine.

-Pozvali smo sve građane i porodice nevino stradalih civila i poginulih boraca, predstavnike sportskih klubova i udruženja. Organizovan je prevoz u 10 časova iz Kravice, Poloma i Žlijebca, dok je povratak oragnizovan u 13 časova sa autobuske stanice u Bratuncu, rekao je između ostalog načelnik Rankić.