ODRŽAN SASTANAK SA RODITELjIMA UČENIKA KOJI ĆE UGOSTITI DJECU SA KOSOVA I METOHIJE

U Skupštinskoj sali opštine Bratunac večeras je održan sastanak sa roditeljima učenika koji će 22. juna ugostiti djecu sa Kosova i Metohije koja dolaze u posjetu Republici Srpskoj u sklopu projekta "Spojimo djecu Kosova i Metohije i Republike Srpske".

Na sastanku kojem su osim roditelja prisustvovali načelnik opštine Bratunac Lazar Prodanović, načelnica Odjeljenja za privredu i društvene djelatnosti Tijana Trninić, direktori bratunačkih osnovnih škola Andrija Mlađenović i Savo Milošević dogovoreni su detalji oko organizacije prijema djece. Istaknuto je da će Bratunac 22. juna organizovati prijem za oko 600 djece sa Kosova i Metohije, koja će nakon toga biti gosti 15 gradova i opština u Republici Srpskoj.

Bratunački osnovci i njihovi roditelji biće domaćini za 46-oro djece koja će ostati u posjeti Bratuncu narednih 7 dana.

Načelnik Prodanović je izrazio posebnu zahvalnost roditeljima učenika koji su prihvatili da budu domaćini, te istakao da će opština Bratunac pružiti svu potrebnu podršku u realizaciji ovog projekta.