ODRŽANA 103.SJEDNICA OPŠTINSKOG ŠTABA ZA VANREDNE SITUACIJE U BRATUNCU

Direktor Doma zdravlja Aleksandar Vasić informisao je danas Opštinski štab za vanredne situacije da je u Bratuncu trenutno 36 osoba pozitivno na virus korona, od kojih se petoro nalazi na bolničkom liječenju, a 46 osoba nalazi se u izolaciji. On je ocijenio da je u ovoj lokalnoj zajednici pogoršano stanje kada je u pitanju epidemiološka situacija pojasnivši da se radi o težim kliničkim slikama pacijenata i neblagovremenom traženju zdravstvene zaštite u ovoj ustanovi. Vasić je na današnjoj sjednici štaba rekao da je u Domu zdravlja počela vakcinacija u cilju zaštite od virusa korona, te da je do sada vakcinisano 130, od preko 600 osoba starijih od 65 godina.Opštinski štab je danas prihvatio zaključke Republičkog štaba za vanredne situacije od 6.aprila. Načelnik opštine Srđan Rankić rekao je da bratunački štab neće donositi rigoroznije mjere zaštite od virusa korona, ali je pozvao lokalno stanovništvo na poštovanje svih mjera zsštite, koje je propisao Institut za javno zdravstvo Republike Srpske. On je upoznao članove štaba da je u prethodnom periodu redovno obavljana dezinfekcija javnih površina, objekata javnih ustanova i preduzeća, kao i ulaza u stambene zgrade u Bratuncu.-Te aktivnosti biće nastavljene u narednom periodu. Što se tiče poštovanja mjera zaštite, Opštinska inspekcija i Komunalna policija postupaće u skladu sa Naredbom Opštinskog štaba, koju ćemo danas objaviti, rekao je Rankić na današnjoj, 103.sjednici Štaba za vanredne situacije u Bratuncu. On je još jednom pozvao građane Bratunca da poštuju mjere zaštite od virusa korona, kao i na saradnju sa službama koje kontrolišu sprovođenje propisanih mjera.