ODRŽANA VANREDNA SJEDNICA SKUPŠTINE OPŠTINE BRATUNAC

Glavna slika

Na jučerašnjoj vanrednoj sjednici Skupštine opštine Bratunac odbornici su usvojili Izvještaj o radu lokalnog parlamenta u prošloj i Program rada za 2023. godinu.

Takođe su izvršene izmjene i popune stalnih skupštinskih radnih tijela koja su do sada imala problema sa radom zbog nedostatka kvoruma.

Takođe, donesena je Odluka o rapisivanju konkursa za izbor direktora i članova nadzornih i upravnih odbora u bratunačkim javnim ustanovama i preduzećima kao i Odluka o formiranju komisije za sprovođenje ovog konkursa.

Vršilac dužnosti načelnika bratunačke opštine g-din Branislav Trišić rekao je novinarima da već duže vrijeme bratunačke ustanove vode vršioci dužnosti koji nisu sigurni do kada će biti na tim dužnostima i odlučili su da raspišu konkurs i da se na zakonit način izaberu upravljačke strukture u javnim ustanovama koje bi obavaljle posao na duži vremenski period i mogle da donose planove i organizuju poslove u punom kapacitetu.

 

Foto: eSrebrenica