OKONČANA FINANSIJSKA I POLITIČKA BLOKADA: USVOJEN BUDžET OPŠTINE BRATUNAC ZA 2021. GODINU

Danas je održan nastavak Prve redovne sjednice Skupštine opštine Bratunac na kojoj su odbornici usvojili budžet opštine za 2021. godinu u iznosu 13. 224. 000 KM. Usvajanjem budžeta okončana je finansijska blokada Opštinske uprave Bratunac. Odbornici su podržali Plan rada načelnika opštine Bratunac za 2021. godinu, nakon čega se načelnik Rankić zahvalio odbornicima i najavio još produktivniji rad sa brojnim projektima i aktivnostima. Predsjednik lokalnog parlamenta Radislav Jovanović ispred Nezavisne liste Zajedno za Bratunac podnio je ostavku, te pojasnio da je to učunio zbog političkih dogovora. Jovanović je izabran za potpredsjednika SO Bratunac, dok je za novog predsjednika skupštine izabran Marko Mrkajić, predsjednik OO SNSD-a. Zbog neusvajanja izvještaja o radu Skupština opštine Bratunac razriješila je sve članove Upravnih odbora u Javnim ustanovama, čiji je osnivač Opština Bratunac. Na današnjoj sjednici odbornici su razriješili dužnosti direktora JU Doma zdravlja Bratunac dr Aleksandra Vasića, a za v.d. direktora imenovana je dr Snežana Stojanović. Direktorica JU za pedagoško vaspitanje i obrazovanje „Radost“ Bratunac Tatjana Beatović, razriješena je dužnosti, a za v.d. direktora imenovana je Mladenka Zekić, dipl. vaspitač. Direktor JU Turistička organizacija Bratunac Miodrag Lončarević, takođe je razriješen dužnosti. Za novog v.d. direktora imenovan je Đorđe Stojanović, dipl. pravnik. Direktor preduzeća DOO „Malina“ Radenko Radović razriješen je dužnosti, a za v.d. direktora imenovan je Branko Mlađenović, dipl. menadžer. Za v.d. načelnike odjeljenja na današnjoj sjednici, imenovani su: Ševko Karić dipl. ing. građ. (Odjeljenje za privredu i društvene djelatnosti), Snežana Milovanović dipl. ekonomista (Odjeljenje za finansije), Branislav Mićić dipl. inž. poslovne informatike (Odjeljenje za opštu upravu) i Radovan Petrović spec. struk. ing. građ. (Odjeljenje za stambeno-komunalne poslove). Tokom sjednice usvojene su i ostale tačke dnevnog reda: Prijedlog odluke o utvrđivanju poreske stope za oporezivanje nepokretnosti na području opštine Bratunac za 2021. godinu, Izbor komisije za sprovođenje izbora funkcionera SO Bratunac, Prijedlog odluke o utvrđivanju liste stručnjaka, Prijedlog odluke o imenovanju komisije za primopredaju dužnosti direktora JU i privrednih društava, čiji je osnivač SO-e.